Cene goriva u Srbiji tokom naredne sedmice biće nepromenjene     ·     Odlaže se tromesečno očitavanje brojila     ·     Oglasio se Vučić: Evo kada će biti izbori     ·     Oni su heroji koji skaču na prvi poziv: Profesionalci iz Engleske obučavaju vatrogasce-spasioce sa severa Crne Gore - fokus na spasavanju iz požara, udesa i sa brzih voda (FOTO)     ·     Stranci obožavaju Zlatibor: Porast turista iz Evrope i sveta na srpskoj planini tokom ove godine, iz turističke organizacije kažu - ovi rezulati nisu slučajni (FOTO)     ·     Dejan osuđen na sedam godina zatvora zbog ubistva Maria Simovića u Preljini: Obe strane imaju pravo žalbe - dok čeka pravosnažnost presude biće u kućnom pritvoru     ·     Ovo se dugo čekalo: Prva brodska linija Dubrovnik - Kotor kreće u ponedeljak, polasci dva puta sedmično a cena povratne karte 59 eura (FOTO)     ·     Sedmoro lakše povređenih u eksploziji u fabrici Krušik: Tužilac odlučuje da li će uviđaj na licu mesta da radi vojska ili policija (FOTO)(VIDEO)     ·     Mladić (19) smešten na jedinicu intenzivne nege: Poznato stanje povređenog u teškoj nesreći u čačanskom naselju Trbušani     ·     Eksplozija u Krušiku: Jedna osoba povređena, još četvoro se javilo u bolnicu     ·     Na putu za Goč totalna obustava saobračaja, na "Milošu Velikom" presvlači asfalt: Vozačima upućen važan apel nadležnih, poštujte postavljenu signalizaciju     ·     Burna noć u Kragujevcu: Tri osobe povredjene u udes, Hitna pomoć primila preko 150 poziva za samo 24 časa     ·    


Autor: RINA.rs


Грађани Пријепоља могу да одахну, неће бити нових поскупљена: Стопа пореза на имовину и земљиште остаје непомењена


Пријепоље - Стопе пореза на имовину и земљишта остаће непромењене и наредне године, како се не би додатно оптерећивали грађани и привреда, одлука је Општинског већа у Пријепољу.

 

На седници је, усвојен и Извештај о извршењу буџета за првих девет месеци ове године и извештај о степену усклађености планираних и реализованих активности пословања ЈKП „Лим“.

 

„Иако то не прати реалну ситуацију на тржишту, пореске основице остаће непромењене”, истакао је председник општине Пријепоље Владимир Бабић образлажући ову одлуку Општинског већа.

 

Веће је разматрало и Извештај о извршењу буџета за првих девет месеци ове године. Председник општине Пријепоље изразио је задовољство пуњењем буџета, које је близу 100 одсто, док је извршење око 70 одсто.

 

Приликом разматрања извештаја о степену усклађености планираних и реализованих активности пословања ЈKП „Лим“ за првих девет месеци ове године, установљено је да ЈKП „Лим” послује са губитком од нешто више од 5,3 милиона динара, што је према речима Џевада Бегановића, последица повећања минималне цене рада и актуелних цена комуналних услуга које не прате поскупљење енергената.

 

Такође, за потребе Kомуналног предузећа, Општина ће определити 12 милиона динара за набавку трактора за зимско одржавање путева.

РИНА


16.11.2022.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO