Drama na Durmitoru, teže povređena državljanka Češke: Iz planinskih vrleti izvlačili je spasioci i helikopter MUP-a     ·     Krvnički prebijenom taksisti lekari se i dalje bore za život: Grupa maskiranih napadača nanela mu višestruke prelome i podlive u Valjevu     ·     Bratski zagrljaj i slika koja govori više od hiljadu reči: Ovako je ispraćena srpska posada iz Podgorice koja je gasila požare, došli su prvi a otišli poslednji - kapa dole za heroje (FOTO)     ·     Jeziv pokolj u Priboju, psi lutalice rastrgli osamnaest ovaca: Ljubinku Pjanoviću treći put uništeno stado ovaca (FOTO)     ·     Amar Gile doživeo saobraćajnu nezgodu na autoputu: Oglasio se njegov menadžer     ·     Poznato kada se otvara veliki tržni centar u Čačku: Biće to najveći ritejl park u Zapadnoj Srbiji - stižu renomirani svetski brendovi i ugostiteljski lanci (FOTO)     ·     Maskirani napadači upali u auto-centar u Valjevu: Pretukli vlasnika i taksistu, demolirali vozila     ·     Prepuno cveća i neobičnih ukrasa: Ovo je i zvanično najlepše dvorište na teritoriji Užica, laskavo priznanje osvojila Ana iz sela Karan (FOTO)     ·     Ako se ovako nastavi biće žrtava, deca su nam ugrožena: Radoš živi na kritičnoj tački u čačanskoj ulici Slavka Krupeža i kaže - vozači je koriste kao trkalište a ne kao saobraćajnicu, hitno potrebno rešenje (FOTO)     ·     Određen pritvor vozaču osumnjičenom da je udario dve biciklistkinje u Ečkoj     ·     Radio u Nemačkoj kao vozač kamiona, ostavio sve i vratio se u Srbiju: Bojan iz sela kod Kladova sa suprugom i dva sinčića na očevom imanju uzgaja posebne rase ovaca i živi svoj san (FOTO)     ·     Sedam intervencija na javnom mestu, 46 intervencija ukupno za jedan dan: Nema odmora za zaposlene u kragujevačkoj Hitnoj pomoći     ·    


Autor: RINA.rs

news

Само ово нас је спасило још веће катастрофе, иначе ко зна шта би са нама било: Читаву ноћ уз тешку механизацију градио се насип у Бродареву, подивљали Лим тако је заустављен (ФОТО)


Пријепоље - Набујали Лим полако се повлачи, а прво на удару ове реке која је надолазила услед обилних падавина у Црној Гори нашло се Бродарево. Причињена је већа материјална штета јер је поплављено пољопривредно земљиште, дечје игралиште и неколико домаћинстава. Ипак, удруженим снагама храбрих мештана Бродарева и запосленх у предузећу Србијаводе спречена је још већа катастрофа.

”Одмах се приступило изградњи насипа. Радови су изведени у току ноћи. Радиле су тешке машине и узиман је тампон са два мајдана али и то је био ризик јер се због обилних падавина осипала земља, тако да је после одлучено да се узима насип са једног приватног лагера. Грађевинске машине радиле су до пет сати ујутру како би се направио овај насип, а вода која је константо надолазила је додатно отежавала посао. Међутим, знањем и искуством људи из „Србијавода” и координацијом Горана Пузовића, који је командовао читавом акцијом урађен је овај насип који нас је спасио”, рекао је Армин Мујезиновић, члан Општинског већа општине Пријепоље.

Лим се враћа у своје корито али за њим остају последице које ће у наредном периоду бити саниране. Поред „Србијавода” на терену у Бродареву били су присутни и припандици Сектора за ванредне ситуације МУП-а Републике Србије и сам начелник Лука Чаушић.

„Биће доста радова да се ово све уклони и да се санирају штете и на домаћинствима и на јавним површинама, али то је све мала штета у односу на оно што се могло догодити да није било ових насипа. Такође је и Сектор за ванредне ситуације МУП-а био на терену све време, обишли су све угрожене и пуно помогли становништву”, рекао је Мујезиновић.

Поред Лима, мештани Пријепоља имали су проблема и са мањим, бујичним водотоковима као и са канализационом мрежом у самом граду. Tрајно решење којим би се спречило даље изливање Лима јесте изградња чврсте обалоутврде, за који је пројектно-техничка документација у крајној фази израде.

РИНА


22.01.2023.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO