Predsednik Srbije danas se sastaje sa ambasadorom Rusije     ·     Teška i neprospavana noć za kragujevačke lekare: Sve veći broj dece na odeljenju pedijatrije, dolazili pacijenti sa povredama i visokim krvnim pritiskom     ·     Ministarka Djedović Handanović: Već dva meseca u Srbiju nije stigla ni kap sirove nafte     ·     Namerno ga gadjao automobilom na pešačkom prelazu, a zatim ga tugao palicom u glavu: Uhapšen nasilnik zbog pokušaja ubistbva u Rožajama     ·     Dve osobe povređene u sudaru kamiona i automobila na novom Obrenovačkom putu     ·     Danas pravoslavni vernici slave Vavedenje: Ovo su verovanja koja se vezuju veliki hrišćanski praznik     ·     Zimska sezona na Kopaoniku počinje danas, na Zlatiboru 26. decembra     ·     NIS se oglasio o prodaji goriva: Evo kako možete obaviti plaćanje     ·     Četiri ovce masakrirane u dvorištu, deca ne smeju ni u školu: Psi lutalice seju strah u prijepoljskom kraju, gradjani strahuju za svoju bezbednost (FOTO)     ·     Drama u Beogradu: Vozač autobusa uhvaćen drogiran, a trebalo da vozi decu do škole - testiranjem utvrđeno da je pozitivan na više vrsta droga     ·     Preminuo taksista povređen u stravičnoj nezgodi u centru Novog Sada, devojci se bore za život, vozač BMW uhapšen     ·     Srbija ima uskladišteno oko 540 miliona kubika gasa u Banatskom dvoru i u Mađarskoj     ·    


Autor: RINA.rs


Овако Мића једном руком коси и сече шуму: Он је највећи борац у пожешком крају (ФОТО)(ВИДЕО)


Пожега – Кад помислите да нешто немате или да вам нешто недостаје да бисте били срећнији, сетите се да Миломир Мића Јовановић из села Пилатовићи, већ читавих 45 година нема руку и поред свих невоља које су га снашле – живи са осмехом на лицу!

 

“Кад сам имао двадесет година вршалица ми је скроз из рамена откинула руку и од тог дана почиње моја борба. Питају ме често шта ми треба да овако сакат ринтам од јутра до сутра, али мука кад натера, тад човек не бира”, каже Мића за РИНУ.

 

Комшије кажу да је овај човек највећи борац у селу, али и у целом пожешком крају, јер са само својих пет прстију храни још троје чланова своје породице, супругу и двојицу болесних синова.

 

“Тешке послове обављам без проблема. Косим своје и туђе ливаде. Сечем шуму са тестером, али ту сам осмислио механизам. Ставим кожни каиш на њу, па онда око врата и тако је држим. Нема никаквих проблема. Међутим, ове јесени ме је притисла буква и био сам у коми неко време, комшија је наишао и спасио ме, ко зна шта би у супротном било са мном”, каже овај борац.

 

Највећа подршка и ослонац у животу му је супруга Вукосава, уз њену помоћ на кућу је Мића ставио фасаду, изградио шталу и још један помоћни објекат.

 

“Она је велики борац. Цео живот посветила је болесним синовима. Само за њихове лекове нама месечно треба око осам хиљада динара, а то у нашој кући могу да зарадим само ја и зато нема предаје”, прича он.

 

Мића се ипак не жали, иако је једини приход у кући Јовановића његова мала пензија коју је једнорук зарадио као ноћни чувар.

 

“Сву тежину живота носим. Овај одозго шта је дао, ја сам прихватио и нисам пао. Често волим и да запевам и одмах ова свакодневна борба буде лакша”, закључио је Мића и тако послао поруку свима онима који под притисцима и проблемима лако одустају!

 

РИНА

 


24.11.2019.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO