Pronađena živa i zdrava u Kraljevu: Majka nestale devojčice iz Čačka podelila lepe vesti - hvala svima koji su pomogli     ·     Ona radi na mešalici, a on zida - svi su ih gledali u čudu: Milka i Nenad nemaju luksuzan dom ali imaju najveće bogatstvo - pet sinova i tri kćerke (FOTO)     ·     Nestala devojčica (13) iz Čačka: Krenula jutros u školu i od tada od nje nema ni traga ni glasa, očajna majka moli za pomoć     ·     Samo smo osetili dim i u jednom trenutku se sve zacrnelo: Zapalio se minibus pun putnika kod Užica (FOTO)     ·     Muškarac se utopio u Dunavu kod Bača: Ronioci žandarmerije nisu uspeli da pronađu telo     ·     Užas u Bijelom Polju: Vatrogasci izvukli beživotno telo iz reke Lim - videli telo kako pluta i krenuli u akciju spasavanja ali uzalud     ·     Udahnuo sam i uleteo u sobu punu crnog dima: Đevat spasio ženu sa posebnim potrebama iz plamena, skromna kuća vredne porodice izgorela do temelja (FOTO)     ·     Devojčica (13) ispala sa ringišpila u Inđiji u teškom stanju: Uhapšena trojica, MUP saopštio jezive detalje     ·     Došla sam u kolicima, danas ih više ne koristim: U srcu Srbije nalazi se jedna od najlekovitijih banja u Evropi, Gornja Trepča puna turista sa svih strana sveta (FOTO)     ·     Dušan Ristić nastavlja karijeru u Japanu     ·     Rektor Đokić stigao u zgradu Vlade: U toku sastanak sa premijerom Macutom     ·     Bakterija klostridija u bolnici u Vranju pod kontrolom nakon pojave kod pacijenata     ·    


Autor: RINA.rs


Кинези одушевљени Студеницом: Краљево бележи рекордан број ноћења у овој години (ФОТО)


Краљево - Кинески туристи из године у годину све су бројнији у Србији. Посетиоци са истока прво су открили чари српскх планина, Златибора и Копаоника, а онда су се одушевили и богатим културно-историјским наслеђем које наша земља има да понуди.

 

,,Сваког дана Студеницу посети више од 100 туриста из Кине, у летњим месецима између 150 и 200. Кинезе интересују највећи споменици културе а Студеница је у самом врху светске културне баштине. Отварање директне авионске линије Београд-Пекинг и укидање виза дуплирали су и посету и интересовање пријатеља из ове далеке источне земље за Србију а посебно Студеницу,као је Краљево у питању”, истиче Игор Тешић из ТО Краљево за РИНУ.

 

Кинези су одушевљени Србијом и Краљевом и кажу да ће их већ следеће године у овим крајевима бити још у већем броју. Ванг Ли из покрајине Шандунг пуна је утисака које носи са прве посете Студеници.

,,Све је фасцинатно,почев од манастира,једне од највреднијих и најлепших хришћанских светиња које сам видела,до природних лепота,дивних људи и несвакидашњег гостопримства“,каже госпођа Ли.

 

Поред Студенице, не заобилазе ни манастир Жичу, Градац, Горњу и Доњу испосницу Светог Саве, средњовокевни град Маглич и долину векова.

 

Краљево у задње три године бележи раст броја ноћења за чак 40 посто.

 

Ми смо у односу на 2017.годину направили невероватан искорак у посети гостију да не помињем нека ранија времена. У првих девет месеци ове године већ смо премашили до скоро недостижну бројку од 75.500 ноћења“,задовољно каже Тешић.

 

Сеоски туризам је развојна шанса овог краја, а локална самоуправа бесповратним средствима, која на годишњем нивоу износе више од осам милиона динара, поспешује грађане који одлуче да се баве овим послом.

 

Тренутно, на подручју Краљева 77 домаћинстава је регистровано за бевљењем овом делатношћу и она располажу са 543 лежаја. Удовоавање савременим потребама гостију уз домаћу атмосферу, природне потенцијале и здраву храну су предности Рудна, Лопатнице, Гледића, Богутовца и других села, који привлаче све већи број страних гостију од Јапана, Аустралије, па до многих европских држава”, наглашава Тешић.

 

 

Туристички радници Краљева очекују да ће отварање аеродрома ,,Морава“,у догледно време и Моравског коридора, донети нови и додатни туристички преперод јер близина ваздушне луке јесте један од основних услова већине туриста.

 

РИНА


17.12.2019.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO