Porodična tragedija u Užicu: Otac i sin nastradali od strujnog udara     ·     Spas za građane Prokuplja: Novi zdravstveni centar prostire se na neverovatnih 35.000 metara kvadratnih i jedan je od najsavremenijih u Srbiji (FOTO)(VIDEO)     ·     Ovaj dečak je ponos Čačka i još jedan dokaz da je to zaista grad košarke: Pavle (14) proglašen za najboljeg strelca pionirskog prvenstva Srbije - trenira pet puta sedmično i sanja velike snove (FOTO)     ·     MUP izdao nalog za hapšenje albanskog policajca koji je napao srpskog maturanta     ·     Elektrodistribucija Srbije: Od 1. juna očitavanje brojila na tri meseca     ·     Nestao Žarko iz Arilja, šest dana traje potraga ali od njega nema ni traga ni glasa: Poslednji put viđen na putu udaljenom kilometar od kuće (FOTO)     ·     Grupa napadača brutalno pretukla muškarca: Tukli ga flašama, nogama i rukama: Hitno prevezen u bolnicu     ·     Vučić poslao poruku sa gradilišta nacionalnog stadiona     ·     Nevidjena potera na ulicama Bara: Vozači pod dejstvom droga i alkohola divljali po ulicama, jedan bežao i ugrožavao život drugih     ·     Sve je bilo rešeno za 30 minuta: Havarija na Klinici za urologiju u Kragujevcu - pukla cev za sanitarnu toplu vodu, sve prošlo bez posledica     ·     Đoković danas u Ženevi protiv Hurkača za 100. titulu u karijeri     ·     Ova opština čuva i neguje srpsko pismo na najlepši način: Jedinstvena manifestacija Ćirilična baština po sedmi put održava se u Bajinoj Bašti (FOTO)     ·    


Autor: RINA.rs


Руски брачни пар спашен из сметова на Голији


Ивањица - У сметовима планине Голија синоћ се одигравала права драма. На тридесет километара од Ивањице у селу Ковиље, остао је завејан млади брачни пар из Русије, а само захваљујући припадницима Горске службе спасавања Србије, полицији И члановима општинске службе за деловање у ванредним ситуацијама, безбедно су евакуисани.

“Све се догодило око 1 сат иза поноћи. Страни држављани који су остали заглављени у снежним сметовима затражили су помоћ од руског конзулата који је алармирао полицију. Ступили смо у контакт са завејаним паром, брзо одредили координате И кренули према засеоку Горњи Балићи. Требало нам је сат И по времена да стигнемо до њих, због снега и суженог пута. У року од пола сата успели смо да их извучемо И већ око 6 ујутро их безбедно пребацимо до Ивањице”, рекао је за агенцију РИНА Дарко Ћурчић из ГСС Србије.

Млади брачни пар кренуо је из Београда за Будву преко Голије , али су због алтернативног пута наишли на велику количину сметова . Они су на десетодневном одмору И пропутовању кроз Србију И Црну Гору.

Температура је у ноћи спашавања руских држављана била преко десет степени испод нуле, а снег на превојима И до метар висине, саопштили су из ГСС Србије.

 

Регионална информативно новинска агенција РИНА


06.01.2019.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO