Turci napolje, Turci napolje: Nekoliko hiljada građana večeras na protestu ispred Vlade Crne Gore u Podgorici (FOTO)(VIDEO)     ·     Vozač „Touarega” jurio 205 km/h kod Kikind: Verovali ili ne, nije imao ni saobraćajnu dozvolu (VIDEO)     ·     Vozio kamion u Francuskoj i radio kao obezbeđenje, a onda se vratio u svoje selo da bi bio gazda: Budimir sa Rudnika bavi se seoskim turizmom - u njegovo domaćinstvo stižu gosti sa svih strana sveta (FOTO)(VIDEO)     ·     Izboden muškarac u stomak: Incident u Novom Pazaru, policija stigla na lice mesta     ·     Kućni pritvor za glumca iz Čačka i njegovog rođenog brata: Advokat glumca kaže - svi svedoci su potvrdili da on nikoga nije tukao     ·     Teška nesreća kod Kocljeve, poginuo muškarac     ·     Jako važna informacija za vozače: Radovi u tunelu Trbušani na autoputu tokom srede i četvrtka - ovako će se ta dva dana odvijati saobraćaj     ·     Oni su najvažniji za očuvanje zdravlja: Preventivni pregledi u okviru akcije Karavan zdravlja u Malom Zvorniku - građani obavili testiranja i razgovarali sa lekarima (FOTO)     ·     Nestvaran mural niče u selu Lipnica kod Čačka: Milan oslikava manastir Ježevica na ogromnom zidu - biće to duhovni i umetnički svetionik (FOTO)     ·     Bivši pomoćnik gradonačelnika grada Bora osumnjičen da je ojadio budžet: Preko javnih nabavnik oštetio kasu za više od 16 miliona     ·     Kašika masti, prašak za pecivo i da se što duže mesi testo: Borisava iz Čačka otkriva glavnu razliku između proje i hleba - nekada sirotinsjka hrana a danas delikates (FOTO)     ·     Virusi pune ambulantu u Kragujevcu: Tokom jednog dana ekipe Hitne pomoći imale ukupno 46 intervencija     ·    


Autor: RINA.rs


Село у ком живи 100.000 кока носиља: Из фарме у Паштрићима дневно изађе 60.000 јаја (ФОТО)


Мионица – У селу Паштрићи код Мионице налази се фарма која броји преко 100.000 кокошки, а одавде изађе 60.000 јаја дневно, која заврше на трпезама грађана широм Србије. Милан Палавестрић одлучио се за овај посао 1982. године и скоро четири деценије успешно послује.

„Кренули смо прво са пет хиљада кока носиља и све што смо имали уложили смо у тај посао и нисмо се покајали. Након 38 година, број кокошки на нашој фарми увећао се неколико стотина пута, па је била потребна и изградња нових објеката. Модернизовали смо механизацију, имамо тунелску фарму која ради на струју и самим тим је производња поприлично олакшана“, рекао је Милан за РИНУ.

На једној фарми може се гајити само живина истог узраста, а објекти морају бити потпуно очишћени и дезинфиковани, а густина насељености мора бити оптимална, а амбијентални фактори подешени тако да се коке носиље добро осећају.

„Изузетно је важан начин на који се коке хране и како је релаизован светлосни програм. Морају се пратити стриктна правила, како  би све прошло без проблема. Након што се јаја излегу, класирају се у четири групе и од зависности од потражње пласирају на тржиште“, рекао је овај живинар из Паштрића.

Према последњим истраживањима Србија може да произведе довољну количину јаја за своје потребе, а стручњаци саветују да је неопходна додатна промоција домаћих производа, како би били конкуретнији са производима из иностранства.

РИНА


24.05.2020.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO