Ova srpska opština nije postojala na turističkoj mapi, a danas puna bogatih Švajcaraca i Nemaca: Prvi luksuzni kruzer sa preko 100 putnika uplovio u Kladovo (FOTO)     ·     Rektor Đokić prihvatio poziv premijera Macuta za nastavak dijaloga, uz jedan uslov     ·     Miloradu Grčiću ukinut pritvor     ·     Nevreme odnelo most, teška mehanizacija ga vratila – sela u Dragačevu ponovo povezana (FOTO)     ·     Preminuo dečak (8) koji je pao sa terase u Somboru     ·     Majka i dalje moli za bilo kakvu infomaciju o svom sinu, uputila apel: Ubratite pažnju na okruženje, vozači razmislite da li ste povezli nekoga     ·     Muškarac završio iza rešetaka nakon što je pretio policajcima na dužnosti: Verbalno ih vredjao, odmah priveden i saslušan     ·     Veliki narodni skup u Nišu od 16. do 18. maja: Govoriće Vučić, najavio i goste iz inostranstva     ·     Prekinuta blokada RTS-a, normalizovan saobraćaj u Takovskoj i Kneza Višeslava     ·     Karambol na Obrenovačkom putu: Žestok lančani sudar dva putnička i dva teretna vozila     ·     Burno u Čačku: Pala grupa kriminalaca, u specijalnoj akciji uhapšena četiri muškarca (FOTO)(VIDEO)     ·     Brnabić: Poruka nasilja iz Novog Sada da će i ostali dekani biti linčovani ako se vrate nastavi     ·    


Autor: RINA.rs


Срушен бедем и у Косјерићу: Проглашена ванредна ситуација, број заражених дуплиран у задња два дана


Kосјерић – Услед погоршане епидемиолошке ситуације на територији општине Косјерић проглашена је ванредна ситуација. Број заражених за два дана дупло се повећао, па је тренутно инфицирано 26 особа, а чекају се резултати за још 30 тестова.

„Повећан је број инфицираних, као и број прегледа у ковид амбуланти. Од данас на снагу ступају ванредне мере, а све у циљу сузбијања и даљег спречавања ширења корона вируса у нашој општини. Надам се да ћемо уз одговорно понашање наших грађана успети да победимо невидљивог непријатеља и да ћемо из ове ситуације изаћи са што мањим бројем заражених“,изјавио је за РИНУ, Жарко Ђокић председник општине Косјерић.

Штаб за ванредне ситуације донео је одлуку да се ограничава радно време угоститељских објеката који немају башту и ноћних клубова, тако да ти објекти неће радити од 21 до 6 часова, док објекти који имају башту неће пружати угоститељске услуге у затвореном делу објекта од 21 час, а у отвореном делу од 23 до 6 часова.

У свим затвореним просторима обавезно је ношење заштитних маски и поштовање физичке дистанце од два метра, а у парковима и игралиштима и током вежбања на отвореном простору дозвољено је окупљање до пет лица, уз одговарајуће мере личне заштите.

Забрањено је организовање свечаности, као и организовања спортских и других забавних манифестација, као и забрана окупљања у затвореном и отвореном простору више од пет лица, ако није могуће обезбедити физичку дистанцу од два метра и одговарајуће мере личне заштите.

До сада је у овој општини од последица инфицирања корона вирусом забележено два смртна случаја.

РИНА


22.07.2020.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO