Drama u Ražajama se nastavila: U stanu supružnika iz Rožaja koji su napali policajce pronađeno ilegalno oružje – Zastava M57 i suzavac u nelegalnom posedu (FOTO)     ·     Godina neće biti izgubljena, počela online nastava na Fakultetu tehničkih nauka u Čačku: Sjajne vesti za studente kojima je obrazovanje a ne politika na prvom mestu     ·     Muž ubio buvšu suprugu u Kragujevcu: Ubijena žena dva puta prijavljivala zbog pretećih poruka     ·     Ovo je rizična deonica kod Aranđelovca, nevreme oštetilo i most: Meštani sela Brezovica savetuju svim vozačima veliki oprez     ·     Ana Brnabić danas u Budimpešti: Ovo su ključne teme razgovora, a tiču se EU     ·     Hiljade vernika došlo da se pokloni Svetom Vasiliju, mnogi stigli peške i bosi: Nestvarne slike ispred velike svetinje, manastir Ostrog danas je najposećenija bogomolja u Evropi (FOTO)     ·     Hitno se oglasio RHMZ: U naredna 2 sata kiša u dva dela Srbije, objavljena i još jedna najava     ·     Za dugotrajnu upotrebu automobilske sirene kazne do 60 evra     ·     Kragujevačka hitna za 24 sata na 50 terena, dominiraju hronični pacijenti: Lekari noć proveli na nogama     ·     Sa tri kila droge nonšalantno seo u autobus: Filmsko hapšenje usred bela dana na stanici u Novom Pazaru (FOTO)(VIDEO)     ·     Opasna zaraza preti u Crnoj Gori, prenosi se sa životinje na čoveka: Prvi slučajevi malteške groznice potvrđeni kod ljudi - preduzimaju se hitne mere     ·     Milun ima 90 godina ali ne odustaje od rada: On je seoski inovator a njegovi patenti oduševljavaju - nesvakidašanja manifestacija održava se u Mrčajevcima (FOTO)     ·    


Autor: RINA.rs


Спас за 16.000 возила која дневно прођу кроз Чачак: Деоница ауто-пута од Прељине до Пожеге готова следеће године (ФОТО) (ВИДЕО)


Чачак - Изградња деонице ауто-пута од Прељине до Пожеге је у пуном јеку, а радове је у пратњи кинеских извођача из компаније "ЦРБЦ" обишла министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић.

"Знамо колико је тешка ова деоница и најважнија ствар је добра међусобна координација свих нас. Јако су важни ови радни састанци на терену. Успели смо да заједнички решимо бројне ствари које су везане за изградњу и план је да деоница буде завршена до краја следеће године. То ће бити од изузетног значаја за повезивање читавог региона. Даноноћно бдијемо над овим јер знамо колико је важан овај путни правац за све наше грађане", изјавила је министарка Зорана Михајловић.

Она је нагласила да се осим на западу ради и у свим другим деловима Србије и истакла да ће следеће године Kрушевац бити спојен са Прељином, изградњом 27 километара Моравског коридора.

"Тренутно на 63.000 градилишта ради преко 7.000 радника, јер је за нас јако важно да сваки део Србије буде једнако развијен. Грађани треба да знају да ми за њих даноноћно радимо, како би обезбедили најбоље услове за живот", поручила је министарка Михајловић.

Изградњом деонице од Прељине до Пожеге, саобраћај у Чачку биће додатно растерећен, а бројни мештани имаће економске бенефите.

"За цео овај крај аутопут Милош Велики је од великог значаја, овом саобраћјницом у Парменцу дневно прође чак 16.000 возила, а изградњом ове деонице, проток возила биће много лакши и бржи. Од изузетног значаја ће бити у за развој туризма и привреде, а већ нам је после неколико деценија стигао први страни инвеститор. Изградњом и Моравског коридора Чачак ће постати највеће саобраћајној чвориште", казао је градоначелник Чачка Милун Тодоровић.

Највећи изазов кинеским радницима је како савладати планину Јелицу. Управо ту су најинтезивнији радови последњих дана на пробијању два тунела Муњино брдо и Лаз који ће када буду завршени бити најдужи у Србији и то 2.800 и 2.900 метара.

РИНА

 


03.09.2020.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO