U ovom selu pravi se najstarija čista rakija šljivovica: Radisav je šesta generacija koja čuva tradiciju - naučnici sa fakulteta rade zanimljivo istraživanje na teritoriji Bajine Bašte (FOTO)     ·     Brazilka Nina odušvljena Srbijom: Dala je otkaz na dobro plaćenom poslu da bi putovala svetom - sada volontira na Magliču kod Kraljeva i njeni utisci su neverovatni (FOTO)     ·     Sin nožem izbo majku: Užas u Bihaću     ·     Čule se detonacije, više od 150 bombi i kilogram i po eksploziva uništeno u Straževici: Operativni tim iz Kragujevca u velikoj akciji uklonio opasna neeksplodirana sredstva     ·     Noćenje 15 eura, voda izvorska a kupatilo zajedničko: Ovo je katun na Durmitoru koji obožava Novak Đoković - trojica braće sačuvala imanje predaka i napravili sjajan posao (FOTO)     ·     Sređujemo hranilišta i pravimo VIP restoran za kraljeve srpskog neba: Velika ekološka nacionalna kampanja ovog vikenda na Pešterskoj visoravni     ·     Žene brišu sve granice i pokazuju da je zajedništvo iznas svega najvažnije: Pazarske hanume organizovale jedinstveni festival - Most saradnje, kulture i tradicije (FOTO)(VIDEO)     ·     Majka koja je ubila svoju decu i sakrila njihova tela u kofere proglašena krivom: Preti joj doživotna robija     ·     Kamion udario ženu u Kragujevcu: Saobraćajna nezgoda u jednoj od najprometnijih saobraćajnica     ·     Zemljotres pogodio Kosjerić     ·     Preminuo Nikola Pilić, teniski otac Novaka Djokovića     ·     Vučić se danas sastaje sa Markom Rubiom: Predsednik na zasedanju Generalne skupštine, Ujedinjenim nacijama obraća se sutra     ·    


Autor: RINA.rs


Ово је највеселије место на Балкану: Гори Гуча овог августа, трубачи изашли на мегдан и пре такмичења, улицама прошла несвакидашња поворка (ФОТО)(ВИДЕО)


Лучани - Највеселија варошица у Србији, али и на читавом Балкану овог викенда сакако је Гуча у Драгачеву. У току је 60. јубиларни Сабор трубача у Гучи, а бројни сабораши на ногама су још од ране зоре.

За доручак се овде једе свадбарски купус и печење, а у подне су из престонице трубе одјекнули феноменални звуци. Саборски дефиле прошао је главним улицама, на ком је учествовало 16 оркестара који ће ускрстити своје лимене инструменте на великој позорници.

"За ово се живи, свирамо свуда али труба у Гучи заиста другачије звучи. Пуно нам је срце на овом дефилеу и ово је најлепша слика која се шаље из Србије. Ово је посебна манифестација која има душу, прошла година нам је била изузетно тешка јер по први пут Сабор није одржан. Нисмо седели беспослени, вредно смо вежбали како би показали најбоље“, рекао је за РИНУ Бојан Ристић, трубач из Владичиног Хана.

Такмичање најбољих заказано је за сутра у 15 сати на стадиону. Ове године Сабор се враћа коренима и из драгачевске варошице само се чују звуци трубе. На великој позорници концерте ће одржати највећи виртоузи. Вечерас наступају Бобан и Марко Марковић, а сутра Дејан Лазаревић, Елвис Ајдиновић и Дејан Јевђић.

РИНА


14.08.2021.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO