Specijalista energetike sa dugogodišnjim iskustvom i objavljenim stručnim radovima: Milojko Kaloserović novi je direktor Elektromorave Čačak     ·     Nestala Ana Radović na putu ka Beogradu: Poslednji put se javila iz okoline Čačka     ·     Muk u Meduvršju: I dalje nema ni traga od vozila za koje se sumnja da je upalo u jezero, spasioci ne odustaju (FOTO)     ·     Nigde nema ni vozila, ni putnika: Ovu su slike sa lica mesta nesreće na jezeru Međuvršje, sve ekipe na nogama tragaju za nestalima (FOTO)     ·     One su te koje čuvaju srce tradicije: Spektakularno otvorena izložba „Sto žena – sto minijatura“ u Sava centru (FOTO)     ·     Užas u Loznici kod Čačka: Psi lutalice poklali celu živinu, domaćin zatekao stravičan prizor u kokošinjcu (FOTO)     ·     U alkoholisanom stanju udarao svog oca pikslom u glavu: Čačanin osuđen zbog porodičnog nasilja     ·     Vučić: Rafinerija još nije ugašena, ali prešla na tihi hod; Pozivam OFAK i vladu SAD da nam daju operativnu licencu     ·     Blagajnik banke iz Plava prisvojio oko 25.000 eura sa računa klijenta: Podignuta krivična prijava     ·     Još jedna akcija pošumljavanja na Zlatiboru: Danas se sadi drveće na Obudojevici, do sada na srpskoj planini zasađeno preko 75.000 stabala     ·     Trgovao na crno sa ogromnom količinom duvana, policija odmah reagovala: Podneta krivična prijava protiv Novovarošanina znog nedozovljene trgovine     ·     Uprava kriminalističke policije (UKP) zadala je još jedan snažan udarac organizovanom kriminalu     ·    


Autor: RINA.rs

news

Prednost umaju porodice sa više dece: Grad Čačak zbrinuo 103 porodice i dao im krov na glavom (FOTO)


Čačak - Kada je socijalno zbrinjavanje višečlanih porodica u pitanju, grad Čačak bez sumnje prednjači u Srbiji o zbrinjavanju te osetljive kategorije stanovništva. Samo u poslednjih par godina čak 103 porodice dobile su više nego pristoje uslove za život.

- Ovo je veliki broj, ali ima još nekoliko desetina ljudi koji imaju potrebu za novim krovom nad glavom. Radimo i radićemo na tome, uz veliku podršku države jer je to pravi način da dođemo do rezultata. Uvek smo tu da pripomognemo ljudima u nevolji. Da li su to požari, klizišta, da li su stambena ulaganja uvek smo tu za svoje građane. Nekada imate imovinsko-pravne zavrzlame koje treba da prevaziđete ali kada se svi udružimo i radimo u istom pravcu uvek se rešenje postigne. Prednost imaju porodice sa decom, višečlane porodice. Trudili smo se i uz veliko podršku članova Gradskog veća i Gradske stambene agencije, velikog aparata ljudi, da svaki problem lociramo i da ga rešimo što bolje možemo - rekao Milun Todorović, gradonačelnik Čačka za agenciju RINA.

Možda je najslikovitiji primer, odnosa gradskih vlasti prema socijalnoj kategoriji građana Dejan Pajović iz Mršinaca kome je sagrađena kuća za njega i njegovu majku.

Zatim majka iz „podruma” Jelena Mijailović čije četvoro dece je zbrinuto u komfornom trosobnom stanu i na čiji račun su uplaćena ogromna finansijska sredstva.

Pre nepunih godina dana 25 porodica, izbeglih iz ratnih vihora, dobilo je lično ključeve od novih stanova na Ljubić keju od gradonačelnika Milun Todorovića.

Na Obrežu, grad je učestvovao u projektu „Ne ostavljajući nikoga iza sebe”, gde je uz pomoć EU useljeno 12 porodica.

Nisu zaboravljeni ni ratnici koji su branili Kosovo i kosovsku nejač, tako se Zoran Perović iz Ostre uselio u novu kuću.


03.05.2024.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO