Ubijen 19-godišnji mladić, više osoba učestvovalo u brutalnom napadu     ·     Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primljen na VMA     ·     Prvi put gosti uđu bojažljivo, ali kad se probude budu oduševljeni: Ovo su čuveni kućeri u kojima su nekada spavali čobani, Simovići sa Kamene Gore i dalje čuvaju tradiciju (FOTO)     ·     Ana Brnabić: Predsedniku ozbiljno narušeno zdravlje, neljudski je ovome se radovati     ·     Užas u Beogradu: Pakistanac napao suprugu pa udario svastiku     ·     Eksplozija u Solunu: Ženi eksplodirala bomba u ruci dok je pokušavala da je postavi u bankomat     ·     Dramatična potraga za nestalim ribarom kod Pančeva: Žandarmerija pretražuje teren uzduž i popreko, sada se oglasila njegova supruga     ·     Za mesec dana skoro 1.000 putnika poletelo iz ove vazdušne luke u srcu Srbije: Aerodrom Morava u Lađevcima obara rekorde - letovi ka tri super destinacije     ·     Danima proganjao bivšu partnerku: Ostavljao uvredljive poruke i zvao sa skrivenog broja, podneta krivična prijava     ·     Na ovaj dan cela Srbija je plakala: Dve godine od masovnog ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu     ·     Uplatila joj 225 eura na račun za letovanje, a ona nestala bez traga: Čačanka žrtva prevare od strane jedne Makedonke, reagovala i policija     ·     Vučiću pozlilo: Vraća se iz Amerike za Srbiju     ·    


Autor: RINA.rs

news

Izvlačili ih konopcima sa litice: Nakon nekoliko sati završena drama u Ovčar Banji, spaseno troje Rusa - nisu povređeni (FOTO)(VIDEO)


Čačak - Nakon višestane borbe spasilaca, okončana je drama u Ovčarsko-kablarskoj klisuri i sa nepristupačnog, opasnog terena izvučeno je troje turista iz Rusije koji su se izgubili tokom planinarenja na Kablaru.

- Locirani su u blizini Savinih isposnica, na jako nebezbednom terenu. Bili su na samoj litici. Ekipe spasilaca su bile su primorane da ih izvlače konopcima, veoma teška intervencija koja je dugo trajala. Ipak, najvažnije je da su turisti izvučeni na sigurno. Nisu povređeni i odvezeni su u njihov smeštaj, potvrdjeno je za agenciju RINA sa lica mesta.

U spasavanju su učestvovali vatrogasci-spasioci, pripadnici Interventne jedinice i Saobraćajne policije.

Troje Rusa izgubilo se oko 18 časova kada su se uputili na planinarenje u Ovčarsko-kablarskoj klisuri.

Sve dostupne pešačke staze na Kablaru su propisno obeležene, stoga se pretpostavlja da su turisti nesmotreno zalutali na neprstupačan teren i završili na litici, sa koje su samo zahvaljujući nadljuskoj i hrabroj borbi spasilaca izvučeni.


04.05.2024.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO