Morali smo da se zaustavimo od siline nevremena: Haos na auto-putu kod Ljiga - jak grad zaustavio saobraćaj (VIDEO)     ·     Smrskana vozila sa prednje strane: Žestok sudar u Čačku, ne deonici koja je jedna od najrizičnijih (FOTO)     ·     Još jedan fakultet izašao iz blokade: Velikom većinom glasova "za" počinje nastava na Tehničkom fakultetu u Zrenjaninu     ·     Blokaderi pojma nemaju ni koji su im zahtevi: Oglasila se Ana Brnabić nakon što su studenti tražili parlamentarne izbore     ·     Rok za prijavu stanja brojila preko aplikacije “Elektrodistribucije“ produžen do 10. maja     ·     Ukradenim nemačkim audijem pokušao da pređe u Srbiju: Oduzeta dva skupocena vozila na graničnim prelazima u Crnoj Gori     ·     Jabuke i uvozno povrće skuplje nego prošle godine, jagode od 400 pa sve do 700 dinara: Sve vrvi od naroda na čačanskoj pijaci, prodavci otkrivaju cene     ·     Hitno se uklanjaju oštećena i opasna stabla u Prijepolju: Prete da ugroze bezbednost građana i imovine     ·     Pritisak skače, ali i stres i temperatura: Ovo su razlozi zbog kojih su Kragujevčani za jedan dan pozvali Hitnu pomoć čak 189 puta     ·     Holanđani obožavaju srpsku planinu i kampovanje na njoj: Ovog proleća prve grupe već stigle na Zlatibor, kamp se prostire na dva hektara     ·     Policija na nogama: Traga se za muškarcem koji je ukrao auto dok je devojčica bila unutra     ·     Šok u Nemačkoj: Fridrih Merc nije postao novi kancelar     ·    


Autor: RINA.rs

news

Grom izazvao haos kod Požege: Udario u stub dalekovoda, kablovi pali na kolovoz i prekinuli saobraćaj (VIDEO)


Požega - Jako nevreme praćeno kišom i grmljavinom, u požeškom selu Prijenovići napravilo je pravi haos, kada je grom pogodio strujni dalekovod, čije su instalacije pale na magisralni put koji povezuje ovu opštinu sa Lučanima.

- Formirane su kilometarske kolone vozila u oba smera u mestu Prijanovići, sva vozila se preusmeravaju na alternativne pravce preko lučanskih sela - kazao je za RINU, Viktor Maksimović koji se zatekao na licu mesta.

Kako bi se kvar što pre sanirao, ekipe EPS-a su odmah poslate na teren i rade na normalizaciji električne energije.

- Jedna žica od dalekovoda se otkačila i udarila u drugu strujnu žicu iznad pruge. Prvi kvar je saniran brzo i efikasno, u narednih sat vremena se očekuje da i poslednje selo Tučkovo dobije struju - istakao je za RINU, Djordje Nikitović prvi čovek opštine Požega.

 


12.05.2024.



Fotografije


Video



x
  Prijava na RINAPRO