Ova turistička atrakcija na Zlatiboru biće zatvorena: Važno obaveštenje za sve posetioce, uređuje se Stopića pećina     ·     Za 900 miliona dinara uvećan budžet grada Čačka: Usvojen predlog prvog rebalansa - “gradska kasa” projektovana na ukupan iznos od 7.57 milijardi     ·     Telo starije žene izvučeno iz jezera: Užas u Kragujevcu, istražuje se uzrok smrti     ·     Vučić se danas obraća na Generalnoj skupštini UN u Njujorku     ·     Bol u grudima i srčani problemi mučili Kragujevčane: Lekari Hitne pomoći na izmaku snaga, telefoni se usijali od masovnih poziva     ·     Oprez, opasna prevara kruži ovim gradom: Lažni pozivi uzdrmali građane, prevaranti se predstavljaju kao policija i traže hitne uplate     ·     Veliki požar u Valjevu progutao napuštenu kuću: Vatrena stihija progutala kuću, uzrok nije poznat     ·     AMSS: Dobri uslovi za vožnju, teretnjaci na izlazu čekaju do četiri sata     ·     U ovom selu pravi se najstarija čista rakija šljivovica: Radisav je šesta generacija koja čuva tradiciju - naučnici sa fakulteta rade zanimljivo istraživanje na teritoriji Bajine Bašte (FOTO)     ·     Brazilka Nina odušvljena Srbijom: Dala je otkaz na dobro plaćenom poslu da bi putovala svetom - sada volontira na Magliču kod Kraljeva i njeni utisci su neverovatni (FOTO)     ·     Sin nožem izbo majku: Užas u Bihaću     ·     Čule se detonacije, više od 150 bombi i kilogram i po eksploziva uništeno u Straževici: Operativni tim iz Kragujevca u velikoj akciji uklonio opasna neeksplodirana sredstva     ·    


Autor: RINA.rs

news

Osuđujemo maltretiranje novinarke Branke Lazić i snimatelja „Informera”: Udruženje medija i medijskih radnika na čelu sa Nikolićem oglasilo se nakon incidenata na protestima


Čačak – Predsednik Udruženja medija i medijskih radnika, Gvozden Nikolić, najoštrije je osudio maltretiranje novinarke Branke Lazić i snimatelja „Informera” na sinoćnjem protestu protiv rudarenja litijuma.

„Diskriminatorski je odnos pojedinih udruženja i medija prema kolegama čije im se izveštavanje ne dopada. Što se tiče Saveta za štampu, odavno smo izneli svoj stav. Savet je instaliran da bi štitio samo one kojima je svakodnevna meta Srbija i tu se nalazi protivustavno. Radi se o privatnom udruženju grupe ljudi koje nikako ne može imati uporište u zakonu”, kaže Nikolić.

Nikolić je naglasio da nije normalno da članovi Saveta etiketiraju ljude i procenjuju koga treba da nema.

„Oni, kojima uradnici sede van Srbije i ne znaju reč srpskog jezika, neka služi na čast ovo što rade svojoj državi, a svima je jasno šta je cilj. Slično su neki izveštavali kada se na našu otadžbinu obrušio „milosrdni andjeo” i znamo kako smo prošli”, kazao je Nikolić.

On je naglasio da UMMR razume zabrinutost građana ali da nema razumevanja za bilo kakvo rušenje niti šikaniranje bilo koga.


11.08.2024.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO