Ovo je slika koja će vam ulepšati dan: Đurđina (3) razbila nojevo jaje i pobedila na Vaskrs ispred hrama koji će trajati vekovima (FOTO)     ·     Ministar Gašić na Vaskrs sa pripadnicima Vojske Srbije     ·     Horor u Podgorici: Muškarac sasuo kišu metaka – dvojicu ranio u noge na sred ulice     ·     Napadnuti radnici "Šumadije" u trećoj smeni: Drugi incident za samo nedelju dana     ·     Patrijarh Porfirije: Duboki nesporazumi su zahvatili našu zemlju, potrebno međusobno poštovanje i dijalog     ·     Ti imaš ono nešto: Nesvakidašnja rođendanska čestitka u Preljini kod Čačka, meštani oduševljeni - da je više ovakvih mladih ljudi bilo bi sjajno (FOTO)     ·     Na granici oduzet luksuzni "mercedes" koji traži Interpol: Vozilo vredno desetine hiljada evra zaplenjeno na ulazu u Crnu Goru (FOTO)     ·     „Vaskrs nas vodi ka punoći vere i duhovnog iskustva“: Snažna poruka stiže iz velike srpske svetinje na najradosniji hrišćanski praznik     ·     AMSS: Odlični uslovi za vožnju, nema zadržavanja na graničnim prelazima     ·     Ministar Gašić čestitao Uskrs pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije pravoslavne i katoličke veroispovesti     ·     Zemljotres u Crnoj Gori: Fino zatreslo na Uskrs     ·     Ovo je jedna od najlepših planina u Evropi, a nalazi se u Srbiji: Veliko interesovanje za Taru pred praznike, skoro svi smeštajni kapaciteti popunjeni (FOTO)     ·    


Autor: RINA.rs


Градиће се обилазница око Пожеге како би се изместио саобраћај из централних градских улица: У припреми пројектна документација


Пожега – Из године у годину, са повећањем интензитета саoбраћаја, Пожега има све више проблема због чињенице да комплетан саобраћај за Косјерић и Ваљево иде кроз сам центар града. Технички проблеми таквог саобраћаја, непосредна близина два објекта ОШ „Петар Лековић”, те бука и загађење у самом граду, коначно су препознати и у ресорном министарству, па је и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић рекао да се „Мора градити обилазница око Пожеге”

Он је ово изјавио на састанку радне групе за „Пројекат изградње обилазнице око Пожеге”, који је одржан у Палати „Србија” на позив кабинета министра Момировића, што додатно говори о решености министарства да се овај пројекат и реализује, сматра први човек пожешке општине Ђорђе Никитовић.

„На састанку су утврђени даљи кораци на реализацији овог заиста значајног пројекта. Договорено је како ћемо у наредном периоду функционисати око припремања комплетне техничке документације, документације за извођење радова и реализације саме инвестиције”, казао је Никитовић.

А када је реч о неопходној документацији, на састанку је речено да су у неким елементима потребне консултације са предузећем „Србијаводе” које се припрема да изврши уређење корита и обала реке Скрапеж.

Наиме, у појединим деловима ће, веоватно доћи до преклапања неких радова, па да би се припремили што квалитетнији пројекти, договорено је да се позову и представници „Србијавода” на следећи састанак, који је министатр Момировић најавио већ за следећу седмицу.

РИНА


23.04.2021.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO