Formirana radna grupa za izmene Zakona o divljači i lovstvu
BEOGRAD - Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede donelo je rešenje o obrazovanju radne grupe za pripremu teksta Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o divljači i lovstvu.
Zadatak radne grupe je da pripremi tekst nacrta zakona i dostavi ga Odeljenju za normativne poslove i harmonizaciju propisa Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.
Radnu grupu čine predstavnici Ministarstva poljoprivrede, Uprave za šume, Uprave za veterinu, Ministarstva unutrašnjih poslova, Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, stručnih institucija, lovačkih saveza, nacionalnih parkova i javnih preduzeća iz oblasti šumarstva.
Za predsednika radne grupe određen je Bratislav Đirković, državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, dok je njegov zamenik Vladimir Nikolić, direktor Uprave za šume.
U rešenju se navodi da radna grupa treba da počne sa radom odmah po prijemu rešenja, a rok za realizaciju zadatka je 30. oktobar 2026. godine.
Sastanci radne grupe organizovaće se na poziv predsednika, uz vođenje zapisnika i iznošenje predloga.
