Masovna tuča na Gradskom trgu u Čačku, potukli se mladići: Dva lica starosti 28 i 29 godina prevezena u bolnicu, još dvojica dobila povrednu listu     ·     Lažima oživljavaju utihnule proteste, treba im skandal koji će podići tenzije: Oglasio se Gradski odbor SNS u Čačku nakon što su ih studenti optužili za napad     ·     Preminuo Mihailo Vojvodić     ·     Neobičan prizor ovih dana u Kulturnom centru u Čačku, sugrađanke strpljivo čekaju u redu da ga uzmu: Nije reč o redovima za karte, već za – pelcer fikusa (FOTO)     ·     Zatvorenik podmitio čuvara da mu unese telefon, nudio mu 1.000 evra: Odmah podignuta krivična prijava     ·     Muškarac (32) umro od strujnog udara u Brazilu     ·     Policija se oglasila nakon što je telo deteta pronađeno kod Vukovačkog mosta     ·     Preko 300 mladih sportista okupilo se u Priboju na turniru: Rukometni spektakl u opštini na Limu, devojčice i dečaci oduševljeni (FOTO)     ·     Vođa protesta upucao čoveka s dva metka samo zato što je branio opštinu     ·     Strme litice i pogled od kog zastaje dah: Ovo je novi gvozdeni put u Srbiji koji će oduševiti avanturiste, sija lepota Tutina u punom sjaju (FOTO)     ·     Ronioci potvrdili - telo deteta pronađeno u drveću kod Vukovačkog mosta: U pitanju je dečak koji je sa majkom nestao 11. marta     ·     Telo deteta uočeno u reci Zeti - to su prijavili meštani: Ronioci i spasioci uputili se odmah ka licu mesta     ·    


Jovanov: Brutalne laži opozicije - u strahu se velike oči, a oni znaju zašto se plaše ukidanja imuniteta


Beograd - Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke Milenko Jovanov izjavio je danas da je brutalna laž tvrdnja Stranke slobode i pravde (SSP) da će na telefonskoj sednici Administrativnog odbora Skupštine biti doneta odluka o ukidanju imuniteta opozicionim poslanicima i da vlast priprema hapšenje opozicionih političara.

Jovanov je istakao da ne postoji nikakva mogućnost da se održi telefonska sednica bilo kog skupštinskog radnog tela, pa ni Odbora za administrativno-budžetska i mandatno-imunitetska pitanja.

- Prvo, Poslovnik to ne poznaje, a drugo zato što je obavezno da se na sednicu na kojoj se odlučuje o ukidanju imuniteta pozovu poslanici o čijem se imunitetu raspravlja", ukazao je Jovanov.

Jovanov je takođe naveo da ne skida imunitet Odbor, jer Odbor samo daje predlog, već Skupština, dakle svi poslanici i ukazao da autor saopštenja SSP to ne zna.

- U strahu su velike oči, a oni najbolje znaju zašto se plaše ukidanja imuniteta", naveo je Jovanov.

Jovanov je ukazao da će predstavnici opozicije, čim shvate da će da odgovaraju zbog korupcije i kriminala, kukati da su žrtve političkog progona.

- Ali, da ih obavestim, ako i kada bude stigao zahtev za ukidanje imuniteta za nekoga od njih, sve će biti urađeno u skladu sa skupštinskim pravilima, biće obavešteni o sednici Odbora i videćemo kako će Skupština o tome odlučiti", naveo je Jovanov.

Jovanov je dodao da je saopštenje SSP verovatno pisala potpredsednica te stranke Marinika Tepić, iz razloga što to saopštenje sadrži gomilu laži, a da je poznato, kako je naveo, da je Tepić sklona tome.

Kao drugi razlog za verovanje da je Tepić napisala saopštenje SSP Jovanov je naveo da je to saopštenje pisao neko ko apsolutno ne poznaje skupštinski poslovnik, a da je Tepić poznata i po tome.

- I treće, ovo je napisano da bi se lažima dodatno podizale tenzije u društvu, a to radi već danima", dodao je Jovanov.


13.03.2025.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO