Macut odao poštu borcima za slobodu Alžira
Alžir – Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut položio je danas venac na Spomenik mučenicima u Alžiru i odao poštu borcima stradalim u Alžirskom ratu za nezavisnost, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Kako se navodi u saopštenju, Macut je tokom zvanične dvodnevne posete toj zemlji obišao i Muzej mučenika, posvećen borbi naroda Alžira za slobodu i nezavisnost.
Upisujući se u knjigu utisaka, premijer je istakao da mu je velika čast što odaje poštu hrabrim muškarcima i ženama Alžira koji su se borili za slobodu svoje zemlje.
„Narod Srbije oduvek je bio solidaran sa narodom Alžira i, zahvaljujući vašoj žrtvi, danas imamo priliku da zajedno gradimo našu budućnost. Zauvek ćemo pamtiti vašu borbu, a baklja slobode koju ste zapalili nikada neće biti ugašena“, naveo je Macut, dodaje se u saopštenju.
U nastavku posete, premijer Srbije sastaće se sa premijerom Alžira Sifijem Gribom i predsednikom te zemlje Abdelmadžidom Tebunom.
U delegaciji Srbije, pored premijera, nalaze se ministar turizma i omladine Husein Memić i ministar bez portfelja Nenad Popović, zadužen za međunarodnu ekonomsku saradnju i društveni položaj crkve u zemlji i inostranstvu, kao i za predsedavanje Mešovitim komitetom sa Alžirom.