Zavejana kritična deonica preko Golije: Jak vetar pravi smetove visine nekoliko metara, vozačima se savetuje da ovuda ne kreću na put (FOTO)(VIDEO)     ·     Mrtva beba nađena na granici u Austriji, uhapšena majka (17) sa Balkana     ·     Čajetina prva u Srbiji po kvalitetu vazduha: Zlatibor i usred zime bez prekoračenja PM čestica, zvanična merenja potvrdila status vazdušne banje     ·     Kad je ideja sjajna nije bitno da li ste u Knez Mihailovoj ili u selu Rošci pod Kablarom: Nevenka pravi domaće sapune u svojoj kući, žene ih obožavaju (FOTO)     ·     Dozivala u pomoć, ali niko nije čuo: Zbog rupe u crnogorskom zakonu pitanje da li će iko odgovarati za Tijaninu smrt, advokat poručuje - nećemo odustati     ·     Uhapšen bivši britanski princ Endru     ·     Počeo Ramazan: MUP uputio čestitke vernicima, Ramazanski bajram 20. marta     ·     Uhapšen vlasnik firme iz Despotovca: Tereti se da je oštetio državu za više od 2,2 miliona dinara     ·     Pratio nas jak vetar, a vidljivost bila nula: Aleksandar i Ivan iz Šumadije uspeli su u ekstremnim uslovima da osvoje najviši vrh Suve Planine     ·     Alarm u Kragujevcu, povećan broj pregleda u dečijoj ambulanti: Hitna pomoć za 24 sata primila skoro 200 poziva i obavila 49 terenskih intervencija     ·     Sve se desilo u minut, prizor je bio strašan: Čačanka koja se našla na Jahorini otkriva detalje drame - dete ja baš jako palo, ima povredu butne kosti     ·     Muškarac u rukama drži koficu sa benzinom i preti da će se zapaliti, oko njega policija i izvršitelji     ·    


Autor: RINA.rs

news

Preko 30 intervencija za jedan dan: Pune ruke posla za kragujevačku Hitnu pomoć, stomačni virus i dalje hara


Kragujevac - Tokom prethodna 24 sata, ekipe Zavoda za urgentnu medicinu Kragujevac obavile su ukupno 35 intervencija – 19 tokom dana i 16 tokom noći.

U ambulanti je pregledano 63 odraslih pacijenata, od čega 11 tokom dana, a 52 noću. Na javnim mestima zabeleženo je pet intervencija.

- Tokom dana, najčešći razlozi javljanja bili su povišen ili snižen krvni pritisak, nesvestica i problemi kod astmatičara. Noću su se najviše javljali pacijenti sa povišenim krvnim pritiskom, astmatičari i osobe sa stomačnim tegobama, potvrđeno je za RINU u ZUM.

U Zavod za urgentnu medicinu pristiglo je ukupno 183 poziva u protekla 24 sata.


27.08.2025.



Fotografije



x
  Prijava na RINAPRO