Više hiljada ljudi na koncertu, tokom dana manji broj njih blokirao saobraćaj: Propao poziv na generalni štrajk - građani se pitaju ko plaća studente i organizaciju događaja
Čačak – Veliki studentski skup održan je u Čačku, a pristalice blokada stigle su iz svih delova Srbije u grad na Moravi.
Ono što je obeležilo ovaj protest svakako su blakade glavnih ulica i kružnih tokova tokom čitavog dana i zabranjeno parkiranje na području skoro čitavog centra grada, što je kod mnogih građana izazvalo nezadovoljstvo.
- Svako ima pravo na okupljanje i da na taj način iskaže svoj stav, ali blokiranje saobraćajnica je zaista nepotrebno i mi koji demokratski dozvoljavamo njihova okupljanja, sprečeni smo da normalno funkionišemo. Pritom, tokom dana na tim blokadama je bio jako mali broj ljudi, tek se na koncertu grupe iz Beograda okupio veliki broj građana. Ne znam čemu maltretiranje sugrađana, nema potrebe za blokadom saobraćaja, kaže za RINU građanin Čačka.
Okupljenima na protestu su se sa govornice obratili paratriatlonac Lazar Filipović i profesor Jovo Bakić. Tokom večeri na Gradskom trgu nastupio je popularni bend Beogradski sindikat.
- Mene samo zanima ko to sve plaća, jer koncert se morao platiti, sve to košta. Odakle studentima koji niti rade, a evo šest meseci niti studiraju novac za sve to. Pročitah negde da nisu imali struju za koncert, u roku od odmah stigao je agregat, sve to košta, dodaje naš sagovornik.
Inače, studenti su pozvali i na Genralni štrajk, ali pozivu se niko nije odazvao osim Gimnazije i OŠ Dragiša Mišović.